Jak się przygotować do sesji

Made From Love Photo

Aby zarezerwować sesję należy wpłacić zadatek w wysokości 100 zł na konto bankowe
PKO S.A 56 1240 4298 1111 0000 5261 7582 Aleksandra Dutkowiak.

Ważne ! tytule przelewu wpisz 5 danych:
1. imię i nazwisko
2. telefon
3. email
4. rodzaj sesji np.: ciążowa, rodzinna, dziecięca,
noworodkowa.
5. miejsce zamieszkania (tylko miejscowość)

Sesje rodzinne, dziecięce, ciążowe.
Po zaksięgowaniu kwoty skontaktuję się z Tobą i ustalimy termin sesji. Otrzymasz również ode mnie ma maila z wytycznymi odnośnie ubioru na sesję. Poproszę was również o wysłanie mailem rozmiarów ubrań jakie nosicie, ponieważ mam kolekcję ubrań, które dobrze wyglądają na zdjęciach i przygotuję również coś z tego dla Was.

Odpowiedni ubiór na sesję, szczególnie kolorystyka dopasowana do pory roku jest niezwykle istotna ze względu na efekt końcowy zdjęć.

Pamiętajcie zima, czy późna jesień nie są przeszkodą do wykonywania sesji plenerowych, posiadam odpowiednie do pory roku ubrania. W tych porach roku uzyskać można piękną stonowaną kolorystykę zdjęć, w tych dniach jest piękne, miękkie światło z nisko świecącego o tej porze roku słońca, co daje fantastyczne oświetlenie

Wyjazd w plener
Spotykamy się u mnie w Zabrzu lub w Żywcu i razem jedziemy w wybrane prze zemnie miejsca do  zdjęć. Mogę również przyjechać do Was, wówczas doliczam koszt dojazdu w kwocie 1 zł/km.  Zaufajcie mi proszę i nie dziwcie się, że będę Was ustawiała czasem w dziwnych miejscach, lecz obiektyw aparatu widzi inaczej niż nasze oko i to co się wydaje się pozornie nieciekawe daje piękny  wizualny efekt końcowy na fotografii. Zwracam tez szczególną uwagę na światło w danej scenerii.

Przed wyjazdem na sesję trzeba zadbać o to aby czas sesji nie zbiegł się z czasem spania dzieci i aby dzieci były przed wyjściem nakarmione, należy zabrać jakieś „niebrudzące” przekąski lub owoce oraz ulubione zabawki czy pluszaki.

Na rodzinną , dziecięcą czy ciążową sesję plenerową należy przeznaczyć około 3 h od czasu  wyjazdu ode mnie z domu.

Sesje ciążową najlepiej wykonać pomiędzy 35 – 37 tygodniem ciąży.

Na rodzinnej sesji plenerowej cieszyć się możecie wspólnie spędzonym czasem 🙂 🙂 🙂
Również dbam o to aby dzieci dobrze bawiły się na sesji, tak żeby zdjęcia były jak najbardziej  naturalne.

Sesja noworodkowa
Sesję noworodkową zarezerwować należy około 2 miesięcy przed terminem porodu. Wykonujemy ją między 5 – 12 dniem życia maluszka. Wykonuje je u Was w domu lub moim mieszkaniu. Przywożę wszystkie potrzebne akcesoria i ubranka. Czas trwania sesji jest uzależniony od rytmu dziecka, musi być czas na karmienie, przebieranie i odpoczynek maluszka (2 – 4 h)

Bezpieczeństwo i spokój na sesji jest sprawą kluczową, na sesji nie powinno być innych członków rodziny oprócz rodziców i dzidziusia. Starsze rodzeństwo poproszone zostanie o dołączenie do wspólnych ujęć rodzinnych dopiero po zakończeniu pracy z maluszkiem.

fotografia

Zobacz nasze realizacje